minarostami1401 minarostami1401 .

minarostami1401

حفظ انگیزه در کار

 شما در کاری که انجام می دهید عالی هستید. شما نقشه راه روشنی دارید که می خواهید شغلتان شما را به کجا برساند. با این حال، حتی زمانی که هر مرحله، نقطه عطف، و ارتقاء را ترسیم کرده‌اید، واقعیت این است که پیشرفت یک شبه اتفاق نمی‌افتد و کاهش سطح انرژی کار به خصوص در پایان سال معمول است. ناگهان چیزهایی که در آن قدم برداشته اید ممکن است مانند یک خراش به نظر برسند و ممکن است گرفتار و بی انگیزه شوید. به عنوان مثال، یک دوره توسعه حرفه ای که حدود یک ماه پیش هیجان زده بودید، شروع به تخلیه انرژی شما می کند، یا پروژه کاری که نسبت به آن اطمینان داشتید، ناگهان به نظر می رسد که طاقت فرسا باشد.

چنین لحظاتی بسیار مهم هستند زیرا اگر دلسرد شوید، به احتمال زیاد شروع به تعویق خواهید کرد. ترفند این است که با انگیزه بمانید، حتی زمانی که احساس می کنید بی حرکت هستید. این مهارت را در سال 2022 استفاده کنید و کل رویکرد شغلی خود را دوباره تقویت خواهید کرد.

 

ارتباط بین احساسات و انگیزه

کلید احساس انگیزه در کلمه "احساس" نهفته است. به گفته اریک بارکر در مقاله تایم "چگونه به خود انگیزه دهیم: 3 گام با پشتوانه علم"، احساسات تقریباً همیشه بر عقل پیروز می شوند. هنگامی که شما ناراضی، دلسرد یا تحت فشار هستید، این احساسات منفی منجر به به تعویق انداختن کار می شود. از سوی دیگر، هنگامی که احساس شادی، اعتماد به نفس و هیجان می کنید، این احساسات مثبت به عمل می پردازند. به عبارت دیگر، احساسات مثبت جنبه جدایی ناپذیر انگیزه را تشکیل می دهند.

 

چند استراتژی برای با انگیزه ماندن

برخی از ما به طور طبیعی نسبت به دیگران تمایلات آفتابی تری داریم، اما مهم است که به یاد داشته باشیم که نگرش مثبت و رویکرد با انگیزه مهارت هایی هستند که می توان آنها را آموخت. بنابراین، تصمیمات سال نو را در مورد رفتن به باشگاه یا ترک یک عادت بد فراموش کنید، در عوض روی پرورش نگرش مثبت و با انگیزه ماندن سرمایه گذاری کنید. این رویکرد می تواند به چیزهای بزرگ در زندگی شخصی و حرفه ای شما سرعت بخشد!

1. واقع بین باشید. پیشرفت شغلی شما تماماً مربوط به دستیابی به اهداف است - اما این اهداف باید واقع بینانه باشند. در غیر این صورت، شما فقط خودتان را برای شکست آماده می کنید. به خاطر داشته باشید که هر بار که به یک هدف می رسید، در مسیر درستی پیش می روید. برنامه های خود را با دقت مرور کنید و تعیین کنید که آیا نیاز به افزودن اهداف کوچکتر و موقت دارید که به شما کمک می کند در مسیر رسیدن به اهداف بزرگتر خود احساس اطمینان کنید.


برچسب: انگیزه،کار،نگرش مثبت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۶:۴۵ توسط:minarostami1401 موضوع: نظرات (0)