minarostami1401 minarostami1401 .

minarostami1401

خودسازی یک عمر طول می کشد

 وقتی ما بچه هستیم، والدین، مراقبان و معلمان ما معمولاً مسیرهای ما را به سمت رشد شخصی تعیین می کنند. اما وقتی از خانه بیرون می‌رویم و وارد دنیای بزرگسالان می‌شویم، تعیین اهداف به ما بستگی دارد..تقویت حافظه طبق علم

خودسازی یک فرآیند مادام العمر است - اما نه یک فرآیند خطی. موقعیت‌های جدید به مهارت‌های جدید و متفاوتی نیاز دارند، و چالش‌ها اغلب در زندگی بزرگسالی زمانی به وجود می‌آیند که انتظارش را ندارید. اما این فرآیند تعیین اهداف شخصی و نگاه کردن به درون خود، بخشی از عمیق ترین و با ارزش ترین کار زندگی است. اگر این فرآیند برای شما جدید است، اشکالی ندارد - از کوچک شروع کنید.

چند استراتژی خودسازی

فهرست بالا ممکن است برای مقابله با همدیگر دلهره آور باشد، بنابراین یک یا دو حوزه را برای شروع انتخاب کنید و اهداف ملموسی را برای خود تعیین کنید تا دانش و مهارت های خود را ارتقا دهید.

 

1. کتاب بخوانید و به پادکست گوش دهید

خواندن کتاب مقرون به صرفه ترین راه برای به دست آوردن دیدگاهی غیر از دیدگاه خودتان است. برخی افراد قسم می خورند که خواندن رمان تنها چیزی است که فرد برای بهبود خود نیاز دارد. دیگران تمایل دارند کتاب های خودیاری و غیرداستانی را انتخاب کنند. کتاب‌های خودیاری، در حالی که زمانی خجالت‌آور یا خفه‌کننده تلقی می‌شدند، در حال رنسانس هستند - کارشناسان از زمینه‌ها و زمینه‌های مختلف مجموعه‌های مقاله، خاطرات و تحقیقاتی را منتشر کرده‌اند که به خوانندگان فرصتی برای تأمل در زندگی خود داده‌اند. کتاب‌های محبوب مدرن خودیاری عبارتند از: «دهه تعریف»، «چگونه کار را انجام دهیم»، «چیزهای زیبای کوچک»، «به‌شدت جسورانه» و «هنر نامحسوس تلافی نکردن».سلامت مغز،نحوه بهبود حافظه

همچنین پادکست های زیادی وجود دارند که توصیه می کنند، داستان می گویند و اگر سبک یادگیری شما بیشتر شنیداری باشد تا دیداری، بینشی را ارائه می دهند.


برچسب: خودسازی،استراتژی،پادکست،کتاب،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۱۶:۳۷ توسط:minarostami1401 موضوع: نظرات (0)